יום ראשון, 17 ביולי 2016

Smoothie Bowl של אפרסק ופירות יעראין לsmoothie bowl שם תקני בעברי, ואני לא מתכוון להמציא מונח שיהרוס את המגניבות של המושג.
כלומר.. אני מניח ש״קערת שייק״ זה שם מספק, אבל הוא פשוט לא.

בגלל שאני מפרסם המון תמונות של מאכלים באינסטגרם ולא בהכרח מפרסם את המתכונים שלהם בבלוג, אני מרגיש פספוס מסוים (התופעה בטיפול הרשויות).
מי שעוקב\ת אחריי בטח שם לב לאהבה שלי לsmoothie bowls- שאלו למעשה קערות שייק כמו שכתבתי למעלה. הן יכולות לבוא במגוון מרקמים\טעמים\צבעים ועם שלל תוספות.

הסוג הספציפי הזה של smoothie bowl מתקרב במרקמו לגלידת פירות קפואה, אבל אני עדיין מחשיב אותו כsmoothie bowl בגלל הסמיכות היותר נמוכה שלו, וכן בגלל שלא חייבים לאכול אותו קפוא לחלוטין.

ההכנה עצמה מהירה למדי, אך יש הכנות, ובהכנות אני מתכוון להקפאה מראש. אם תרצו לאכול את הsmoothie bowl בבוקר- ההכנה בערב שלפני תהיה קצרה, ומשם הדרך לסמוד׳י בוול סלולה.
מתכון- Smoothie Bowl של אפרסק ופירות יער
המתכון מתאים למנה אחת גדולהמצרכים-
2 אפרסקים בינוניים
כפית מייפל\סירופ אגבה
שתי כפות מים קרים\חלב שקדים

75 ג׳ פטל אדום קפוא
75 ג׳ אוכמניות קפואות
כף מייפל\סירופ אגבה
שתי כפות מים קרים\חלב שקדים

אפרסק חתוך לקוביות לקישוט, אוכמניות קפואות לקישוט


איך מכינים?

כ4-5 שעות לפני ההכנה, חתכו את שני האפרסקים הבינוניים לקוביות. הכניסו לשקית סנדוויץ׳ או לקופסת פלסטיק קטנה והקפיאו לפחות כ-4-5 שעות.
הניחו בקערת מעבד המזון או בבלנדר חזק את קוביות האפרסקים הקפואות, כפית מייפל\סירופ אגבה ושתי כפות מים קרים או חלב שקדים.
טחנו את האפרסקים בפולסים תחילה ולאחר מכן במהירות בינונית-גבוהה, עד לקבלת מעין גלידה רכה מאוד. במהלך התהליך תצטרכו לעצור את פעולת המעבד ו״להוריד״ מעט תערובת שהצטברה על דפנות הכלי על מנת להקל על פעולת המעבד.
הניחו את תערובת האפרסקים בקערה קטנה במקרר בזמן הכנת תערובת פירות היער.
בקערת מעבד המזון (אין צורך לשטוף אותה), הניחו את פירות היער, כף מייפל\סירופ אגבה ומים קרים או חלב שקדים.
כמו בהכנת תערובת האפרסקים- טחנו את פירות היער 
בפולסים תחילה ולאחר מכן במהירות בינונית-גבוהה, עד לקבלת מעין גלידה רכה מאוד. במהלך התהליך תצטרכו לעצור את פעולת המעבד ו״להוריד״ מעט תערובת שהצטברה על דפנות הכלי על מנת להקל על פעולת המעבד.

להגשה, הניחו את שתי התערובות זו לצד זו בקערה, פזרו את האפרסק החתוך והאוכמניות הקפואות וזללו בהנאה.


*1-
אם אתם לא אוהבים פטל אדום בגלל הגרעינים, דובדבנים קפואים יהוו תחליף הולם. מעבר לכך, כל תערובת של פירות יער כזו או אחרת תעבוד מעולה- חמוציות קפואות, דומדמניות קפואות וכו׳.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...